Arvor 280 AS deluxe
Praktiskt lyx.
I December 2007 lanserades Arvors nya flaggskepp, Arvor 280 AS deluxe.
Båten är designad för er som kräver och räknar med att får det allra bästa. När man tog fram Arvor 280 AS Delux utnyttjade man alla Arvors erfarenheter för att skapa en mycket praktiskt båt, i ett lyxigt och användarvänligt paket.
Det finns kraft så det räcker och blir över. Cummins Marcruiser Diesel 4,2 liter på 320 hk med en rejäld bränsletank på 390 liter. Hydraulstyrning, trimplan, bogpropeller , ankarspel, landström med laddare mm är standard
För din säkerhet är 3 st elektriska länspumpar installerade standraard i Arvor 280. Detsamma gäller för det rostfria köl och propellerskyddet.
Upp till 9 st passagerare delar på utrymmen och utrustning såsom 4 bäddar, klädda innertak och skott, ädelträinlägg, stroa förvaringsutrymmen, och en rejäl toalett med septitank.. I dinetten hittar du spis och diskho med vattenkran och massor av förvaring.
För Er som gillar att fiska så hittar du en fisksump med vattenpump samt 3 nerfällbara bänkar i aktern för att kunna maximera fiskeytan på däck. Teaklaminat täcker durken i kabinen och ger en mera ombonad känsla.
GBM i Havstensund har på kort tid blivit sveriges största leverantör av Arvor bruksbåtar. Tack vara vår sjönära läge, helt invid farleden i Havstensund har vi alltid Arvor båtar i sjön för provkörning. Kontakta oss på tel 0525-19960
NYHET 2011:
PÅ ÖNSKEMÅL FRÅN MÅNGA KUNDER SÅ KAN VI FRÅN OCH MED 2011 ÅRS MODELL LEVERERAS ARVOR 250 AS ÄVEN MED VITA SKROV.
KONTAKTA GBM FÖR MERA INTE OM VÅRA VITA ARVOR BÅTAR
Tillval
-
Yttrestyrning bakom hytten kompl
35500.-
-
Elankarspel med fjärr (akter)
39800.-
-
Defroster och gångvärme
9700.-
-
Sökarljus med fjärrkontroll
4900.-
-
Radio/CD & marinhögtalare
9500.-
-
Garmin 720 inkl kort
14140.-
-
Garmin 720s inkl kort
18235.-